גישור ככלי יעיל לפתרון סכסוכים משפטיים

 

 

גישור הוא כלי יעיל ובר-עלול לפתרון סכסוכים משפטיים, והוא מציין דרך ייחודית של פתרון סכסוכים באמצעות שוחחן שליט בתחום ומיועד להפוך את הלחץ המשפטי להקניין של פתרון יצירתי ומשולב. הנה כמה מידעים ויתרונות הגישור ככלי לפתרון סכסוכים משפטיים:

חסכון זמן ומשאבים:
גישור מוביל לפתרון מהיר ויעיל של סכסוכים. בניגוד להליך המשפטי המתמשך, המשפט הגישורי נעשה בצורה יחסית מהירה, מה שחוסך לצדדים זמן ומשאבים יקרים.

שמירה על יחסים ואמון:
הגישור מאפשר לצדדים לשמור על יחסים טובים ולשומר על האמון המשותף ביניהם. הצדדים יכולים לשמור על יציבות ביחסים שלהם, בניגוד להליך המשפטי שיכול ליצור סכסוכים נוספים ולהעמיס על היחסים.

ייעוץ מקצועי:
עו”ד גישור במרכז מפעיל כיועץ מקצועי שמטרתו לסייע לצדדים להבין את המקורות של הסכסוך, למצוא פתרונות יצירתיים, ולהגיע להסכמים שישרתו את כל הצדדים.

שמירה על שלטון הצדדים:
במערכת המשפטית הרגילה, החלטות הופכות להיות בידי גוף שלטוני אחד. בגישור, הצדדים שומרים על השלטון שלהם ומשפטם בעצמם.

התאמה אישית:
הגישור מתרחש בסביבה פרטית ואישית, מאפשר יחסים יותר אישיים ובנוסף, המפגשים האישיים בין הצדדים יכולים לשפר את ההבנה הפרטית של כל צד.

מעורבות ישירה:
הצדדים משתתפים ישירות ביצירת ההסכמים ובהחלטות, מה שמקנה להם תחושה של שליטה יותר גדולה על המציאות שלהם.

הקניית כלים יעילים:
כלי כמו התנסות בתפקידי הצדדים השונים ושאלות יכולים לסייע בהבנת הבעיה ובשקיפות על הפתרון.

בסופו של יום, הגישור הוא כלי יעיל שמציע פתרונות יצירתיים ומשולבים לסכסוכים. המקצועיות והיכולת לשמור על יחסים טובים בין הצדדים הופכים את העורך דין הגישור לגורם עיקרי בפתרון סכסוכים משפטיים בדרך שיתרום לכל הצדדים.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *