5 wskazówek dotyczących kupowania mebli na zamówienie

Meble na zamówienie są bardziej popularne niż kiedykolwiek, ponieważ oferują świetny i zaskakująco niedrogi sposób na dodanie niepowtarzalnego wyglądu każdemu pomieszczeniu. W tym artykule zebraliśmy pięć bardzo ważnych wskazówek, których powinien przestrzegać każdy kupujący meble.

1. Znajdź swojego producenta!

Badania to najważniejszy punkt wyjścia dla każdego meble na wymiar katowice. Ponieważ meble na zamówienie kosztują więcej niż standardowe elementy, musisz mieć pewność, że Twój producent jest renomowany.

Powinieneś przestudiować poprzednie prace firmy, zarówno pod względem jakości, jak i stylu. Musisz mieć pewność, że projektant może stworzyć coś, co pasuje do Twojej wizji i mieć pewność, że nie rozpadnie się od razu! Alternatywnie, jeśli będziesz dostarczać projekt, dowiedz się, czy pracowali w ten sposób wcześniej z poprzednim klientem. Warto do nich zadzwonić i upewnić się, że producent jest dobrym partnerem do współpracy.

2. Weź pod uwagę swój styl życia

Upewnij się, że producent mebli na zamówienie wie, w jaki sposób będziesz używać gotowego artykułu. Nie ma sensu tworzyć czegoś drogiego, ale delikatnego, jeśli będzie to używane w domu pełnym dzieci lub oczekuje się, że będzie trochę nadużywane. Producent może wtedy dążyć do wyprodukowania czegoś, co jest wytrzymałe i funkcjonalne, jeśli efekty wizualne nie są tak ważne. Warto również zastanowić się, z jakich materiałów powinny być wykonane meble. Różne rodzaje drewna są trwalsze niż inne, podczas gdy metal może być użyty do zwiększenia wytrzymałości. Szkło jest miłym akcentem projektowym, ale pamiętaj, że jest łatwo tłukące, chyba że użyje się wzmocnionego szkła.

3. Zapoznaj się z Warunkami płatności

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest to, w jaki sposób będziesz płacić za projekt. Czy wszystko będzie płatne z góry, w ratach, czy po skompletowaniu produktu? Współpracuj z producentem w celu stworzenia planu płatności, który będzie odpowiadał Twojemu saldu bankowemu. Dobrym pomysłem może być zapytanie o nieoprocentowane płatności, opłacenie późniejszych transakcji, a nawet zaangażowanie banku w celu uzyskania najlepszej oferty.

4. Zbadaj swój pokój

Najgorszą rzeczą, jaka może się zdarzyć przy każdym projekcie, jest to, że gotowy artykuł nie pasuje do pokoju! Po sporządzeniu rysunków zmierz pomieszczenie, w którym będą znajdować się meble na zamówienie. Dobrze jest wiedzieć, czy będzie pasować, zanim zostanie włożony, więc teraz jest czas na dokonanie jakichkolwiek regulacji, jeśli jest za duży lub za mały.

5. Czy będzie pasować”

Często słyszeliśmy przerażające historie o ludziach budujących niesamowite meble tylko po to, aby nie zmieściły się w drzwiach lub schodach do pokoju, w którym powinny się znajdować! Na szczęście odpowiedzialni projektanci mebli na zamówienie uważają to za część projektu. Poproś swojego projektanta o zmierzenie wejścia do pokoju i porównanie go z wymiarami proponowanych mebli. Jeśli jest ciasno, możesz poprosić o mniejszy projekt, ale lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie mebla, który można rozłożyć podczas transportu. W ten sposób możesz mieć świetnie wyglądający stół, sofę lub krzesło w rozmiarze, który pierwotnie chciałeś.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *